Styrelse


Hanna Larsson – Ordförande

E-post:
hanna.larsson@sabo.se

Chef enhet Human Resources, SABO.
Representerar Fastigo i FUs styrelse.

Hanna Larsson - Ordförande

Peter Aronsson – Vice ordförande

E-post:
peter.aronsson@fastighets.se

Ombudsman Fastighetsanställdas Förbund.

Peter Aronsson - Vice ordförande

Elisabeth Carlsson – Ledamot

E-post:
elisabeth.carlsson@bostadsbolaget.se

Personalchef, Bostadsbolaget i Göteborg.
Representerar Fastigo i FUs styrelse.

Elisabeth Carlsson - Ledamot

Gunilla Cornell – Ledamot

E-post:
gunilla.cornell@fabege.se

HR-chef, Fabege.
Representerar Almega Fastighetsarbetsgivarna i FUs styrelse.

Gunilla Cornell - Ledamot

Lizzy Jämting – Ledamot

E-post:
lizzy.jamting@rikshem.se

HR-generalist, Rikshem.
Representerar Almega Fastighetsarbetsgivarna i FUs styrelse.

Lizzy Jämting - Ledamot

Karin Goddard – Ledamot

E-post:
karin.goddard@riksbyggen.se

HR-chef, Riksbyggen.
Representerar Arbetsgivarföreningen KFO i FUs styrelse.

Karin Goddard - Ledamot

Rebecca Lindqvist – Ledamot

E-post:
rebecca.lindqvist@bostadsbolaget.se


Lars Fischer – Ledamot

E-post:
lars.fischer@kommunal.se

Ombudsman, Kommunal.

Lars Fischer - Ledamot

Anna-Lena Glaad – Ledamot

E-post:
Anna-Lena.glaad@unionen.se

Unionen.


Jan-Olov Olsson – Ledamot

E-post:
jan-olov.olsson@vision.se

Ombudsman, Vision.


Susanne Svensson – Suppleant

E-post:
susanne.svensson@fastigo.se

Förhandlare och rådgivare, HR-konsult, Fastigo.
Representerar Fastigo i FUs styrelse.

Susanne Svensson - Suppleant

Stefan Lennström – Suppleant

E-post:
stefan.lennstrom@almega.se

Avtalsansvarig, Almega Fastighetsarbetsgivarna.

Stefan Lennström - Suppleant

Klara Söderström – Suppleant

E-post:
klara.soderstrom@sverigesingenjorer.se

Ombudsman på Sveriges Ingenjörer.
Representerar Akademikerförbunden inom Fastigo (AiF) i FUs styrelse.

Klara Söderström - Suppleant

Pia Nordgren – Suppleant

E-post:
pia.nordgren@riksbyggen.se

Chef Verksamhetsnära HR, Riksbyggen.
Representerar Arbetsgivarföreningen KFO i vår styrelse.

Pia Nordgren - Suppleant

Roger Pettersson – Suppleant

E-post:
roger.pettersson@seko.se

Ombudsman, SEKO.

Roger Pettersson - Suppleant

Joakim Oscarsson – Suppleant

E-post:
joakim.oscarsson@fastighets.se

Ombudsman, Fastighetsanställdas Förbund.

Joakim Oscarsson - Suppleant

Irena Franzén – Suppleant

E-post:
irena.franzen@ledarna.se

Bransch- och avtalsansvarig, Ledarna.

Irena Franzén - Suppleant

Maria Hansson – Suppleant

E-post:
maria.hansson@kommunal.se

Ombudsman, Kommunal.


Sanna Flyckt – Suppleant

E-post:
sanna.flyckt@akademiskahus.se

HR-ansvarig, Akademiska Hus.
Representerar Almega Fastighetsarbetsgivarna i FUs styrelse.

Sanna Flyckt - Suppleant

Niklas Stavegård – Suppleant

E-post:
niklas.stavegard@fastighetsagarna.se

Kommunikationschef, Fastighetsägarna Sverige.
Representerar Fastigo i FUs styrelse.